ONLINE KRİZ YÖNETİMİ

“Krizlere karşı hazırlıklıyız.”

Online kriz yönetimi ile dijital mecralarda olası kriz riskinin önüne geçmek mümkün! Dijital dünyada marka itibarının ve olumlu algının zedelenmemesi için çeşitli çalışmalar yapılmalıdır. Bunun için ise online kriz yönetimi hizmeti almalısınız.

ONLINE KRİZ YÖNETİMİ HİZMETİ

Kriz potansiyelinin yüksek olduğu bir alanda etkili bir yol haritasına sahip olunmalıdır. Olası krizlere hazırlıklı olmak ve kriz durumlarına anlık müdahale etmek çok önemlidir. Online kriz yönetimi; dijital dünyada marka hakkında çıkan olumsuz haberlerin çözülmesine, yanlış algıların önüne geçilmesine yardımcı olan çalışmalardır. Markanın geleceğine etki eden online kriz yönetimi hizmetinde dikkat edilmesi gereken aşamalar vardır.

Takip Etme

7/24 anlık ve güncel takip yapılması gerekmektedir. Sosyal medyadan forumlara, bloglardan sözlüklere kadar her mecra düzenli bir şekilde takip edilmelidir.

Harekete Geçme

Marka hakkında yazılan olumsuz bir yoruma karşı hızlı bir şekilde harekete geçmek çok kritiktir.

Plan Oluşturma

Olası bir kriz durumunda nasıl hareket edileceği analiz edilir ve bir plan oluşturulur. Tamamen kriz durumuna göre hareket edilir.

ONLINE KRİZ YÖNETIMİNDE DIKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Online kriz yönetiminde başarılı sonuçlara ulaşmak için ilk adım anlık takip yapılmasıdır. Kişi tarafından yapılan bir yorum, krize sebep olabilir. Krizlerin hepsi dikkate alınmalı, açıklayıcı ve net karşılıklar verilmelidir. Marka için hızlı ve anlık müdahaleler hayati önem taşır. Çalışmalar sonucunda ise veriler elde edilir.

18.45 Online İtibar Yönetimi Ajansı olarak markanızı, dijital mecralarda takip ediyoruz. Marka itibarının korunması için etkili bir yol haritası çıkarıyoruz. Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında yer alan müşterilerimize online kriz yönetimi hizmeti veriyoruz. Kurumsal bir şekilde ilerlerken markayı kriz anlarında destekliyoruz. Kriz sonrasında ise detaylı raporlar hazırlayıp yarınları planlıyoruz. Profesyonel ekiplerimiz ile birlikte 7/24 marka için aksiyonlar alıyoruz. Tüm mecralar için detaylı çalışmalar hazırlıyoruz ve krizlere karşı hazırlık yapıyoruz.