SEEDING

“İçeriklerinizin görünürlüğünü arttırıyoruz.”

Seeding hizmeti sayesinde marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz. Dijital dünyada anlık ve güncel olmak algı yönetme konusunda büyük avantaj sağlar. Başarılı olmak ve rakiplerinizin bir adım önüne geçmek için bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Seeding İle Farkınızı Ortaya Çıkarın!

Birçok markanın başarılı olmak istediği bir yerde dikkat çekmek oldukça önemlidir. Bir hizmet, kampanya ya da projenin geniş kitleler tarafından bilinmesi ve markanızın olumlu bir algıya sahip olması geleceğinize doğrudan etki edecektir. Türkçe karşılığı tohumlama olan seeding; sosyal medya hesaplarından bir haberin ve linkin yayılmasına neden olur. Bu sayede marka bilinirliğiniz artar, etkileşim oranınız yükselir. Hedef kitleniz ile güçlü bir bağ kurabilirsiniz. Tüm bunlar için seeding çalışmasının stratejik bir şekilde yapılması gerekmektedir. Seeding hizmetinin birden fazla aşaması vardır.

Araştırma

Gündeme gelmesini istediğiniz konu ile alakalı bir araştırma yapılır. Sadece markanın değil, rakiplerinin de önceki faaliyetleri detaylı bir şekilde incelenir.

Paylaşım Yapma

Araştırma verilerine göre bir plan hazırlanır. Sosyal medyanın tüm platformlarında, bloglarda, forumlarda ve diğer mecralarda konu ile alakalı güncel paylaşımlar yapılır. Görsel ve video paylaşımlarıyla içerikler desteklenir. Mevcut durumlara göre ise reklam çalışmalarına başlanır.

Kontrol Etme

Paylaşılan her içeriğin etkileşim ve görüntülenme oranları hesaplanır. Anlık takip sayesinde ise oluşabilecek krizlerin önüne geçilir.

Sonuçlandırma

Çalışmaların tamamı raporlanır ve bir sonraki çalışma için yol haritası belirlenir.

SEO – SEEDING İLİŞKİSİ

Arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda çıkmak marka itibarı açısından önemlidir. Sosyal medya hesaplarından yapılan her paylaşım ise arama motoru sonuçlarına etki eder. Marka hakkındaki konuşmalar, sıralamaları oluşturur. Bu nedenle SEO ve seeding hizmetinden düzenli olarak yararlanılmalıdır.

18.45 Online İtibar Yönetimi Ajansı olarak markanızı düzenli olarak kontrol ediyor, algıyı iyileştirmek için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Olumsuz yorumlara karşı anlık müdahalelerde bulunuyor, olumlu yorumların ön plana çıkması için stratejiler geliştiriyoruz. Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında yer alan müşterilerimiz ile birlikte çalışırken kurumsal bir şekilde ilerlemeye özen gösteriyoruz. Profesyonel ekiplerimiz ile birlikte markaya her açıdan destek oluyoruz. 7/24 markayı takip ediyor, olumsuz yorumların etkisini azaltmak için çeşitli aksiyonlar alıyoruz.